SZTUKA ZDROWIA /SENIORZY/

"Sztuka Zdrowia" to nowy projekt skierowany do seniorów. Jego głównym celem jest aktywność starszej grupy społecznej poprzez warsztaty rękodzielnicze oraz wykłady z praktyką o zdrowym odżywianiu. "Sztuka Zdrowia" to pokarm artystyczny dla duszy i dla ciała. 

Zajęcia rękodzieła to seria spotkań, na których seniorzy poznają różne techniki a następnie wykonują użyteczne w kuchni przedmioty, np. podkładki pod kubki, pudełka, zeszyty z przepisami, serwetki, ozdoby ścienne. Techniki prezentowane na warsztatach są przystępne, proste i przyjemne, aby każdy uczestnik mógł z radością kontynuować je we własnym domu.

Zajęcia o zdrowiu to szereg wykładów dotyczących współczesnych chorób i ich powiązania z odżywianiem. Seniorzy nauczą się czytać etykiety, poznają różnice w produktach, dowiedzą się o skutkach złych przyzwyczajeń i powstających z nich chorób. Zdobędą również wiele nowych przepisów oraz pomysłów, jak delikatnie wprowadzać w swoje życie pyszne i zdrowe jedzenie. Podczas warsztatów nie zabraknie również praktyki. Oprócz degustacji, którą przygotowują prowadzące, sami sporządzą parę prostych potraw, aby przetestować nowe rozwiązania w kuchni.
 
 
SZTUKA ZDROWIA 2019
 


SZTUKA ZDROWIA w Głogowie 2017:
WIOSNA -  warsztaty z ręcznie szytych ozdób filcowych oraz wykład o cukrze i tworzenie zdrowych słodyczy (fotorelacja - KLIKNIJ)

JESIEŃ - warsztaty tworzenia broszek i domowe kosmetyki czyli peelingi oraz mydełko (fotorelacja - KLIKNIJ)

SZTUKA ZDROWIA w Głogowie 2015:
JESIEŃ - warsztaty decoupage oraz wykłady o chemii w produktach spożywczych (fotorelacja - KLIKLNIJ)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz