TUWIM czyli wrzuć szczęściarza do wody a wypłynie z rybą w zębach

2013 rok został ogłoszony rokiem Juliana Tuwima. Dlatego pierwsza edycja Projektu Visualno-Poetyckiego w całości poświęcona jest jego twórczości. Jest to jednak niecodzienny projekt, bez sztampowych recytacji czy oklepanych scenografii.
Projekt realizowany przez Wrocławski Klub Anima powstał z inicjatywy Fundacji Paliwo Artystyczne. Obejmuje serię warsztatów teatralnych oraz visualno-scenograficznych, które prowadzić będą młoda reżyserka Martyna Majewska oraz autorka scenariusza Anna Jur.
Piętnaścioro dzieci, w wieku od 5 do 10 lat (dopuszczone mogą być dzieci do 12 lat), wybranych podczas castingu, uczestniczyło w serii poniedziałkowych warsztatów. Powstała scenografia, plany wizualizacji realizowanych na żywo, kostiumy oraz pełen spektakl z recytacją i melorecytacją. Dzieci stworzyły pełne przedstawienie z mniej znanymi tekstami Juliana Tuwima oraz miniwystawę opisującą jego twórczość.

Finałem spotkań była wielka premiera 1 czerwca (Dzień Dziecka) oraz dwa dodatkowe sobotnie przedstawienia w czerwcu 2013 roku.


REGULAMINZASADY OGÓLNE:1.       Inicjatorem projektu jest Fundacja Paliwo Artystyczne.
2.       Współorganizatorem projektu jest Wrocławski Klub „Anima”.
3.       Projekt skierowany jest do uzdolnionych artystycznie, posiadających predyspozycje oraz chęci rozwijania swojego talentu  dzieci z Wrocławia.
4.       Udział bierze 15 (piętnaścioro) dzieci z Wrocławia w wieku 5-10 lat ( w szczególnych przypadkach dopuszczone do projektu zostaną dzieci do lat 12)
5.       Udział dzieci zgłaszany jest poprzez wypełnienie Karty Zgłoszeniowej i złożenie jej we Wrocławskim Klubie „Anima”, ul. Pilczycka 47 54-144 Wrocław, przez rodzica lub opiekuna.
6.       W wyniku warsztatów powstanie przedstawienie muzyczne z udziałem 15 (piętnaścioro) dzieci biorących udział w projekcie.
7.       Projekt „Tuwim czyli wrzuć szczęściarza do wody a wypłynie z rybą w zębach” zawiera warsztaty scenograficzne, rekwizytowe, dźwiękowe i teatralne.
8.       Udział w programie jest bezpłatny i odbywać się w pełni będzie we Wrocławskim Klubie „Anima”.
9.       Każdy warsztat będzie prowadzony przez doświadczonych artystów z Wrocławia.
10.   Fabuła przedstawienia opiera się twórczości Juliana Tuwima.
11.   Warsztaty oraz spektakl będą akcentowały tematyką recyklingu, ekologii oraz polskiego dorobku poetyckiego.

CASTING

1.       Casting odbywa się we Wrocławskim Klubie „Anima”, 4 marca, w godz. 16-18 w I turze oraz w II turze 11 marca, w godz. 16-18.
2.       Udział w castingu biorą tylko zgłoszone przez rodzica lub opiekuna dzieci, w kolejności podanej na liście dostępnej we Wrocławskim Klubie „Anima” oraz na stronie www.klubanima.pl
3.       Zgłoszenia odbywają tylko poprzez wypełnieni Karty Zgłoszeń, którą można wypełnić we Wrocławskim Klubie „Anima” lub wyrazić prośbę drogą e-mailową na adres paliwo.artystyczne@gmail.com , wypełnić oraz przesłać z podpisem drogą pocztową na adres: Wrocławski Klub „Anima”, ul. Pilczycka 47, 54-144 Wrocław
4.       W castingu biorą udział dzieci z Wrocławia, w wieku 5-10 lat.
5.       Casting będzie rejestrowany zapisem video tylko do użytku jurorów, którzy wyłonią grupę 15 (piętnaściorga) dzieci biorących następnie udział w warsztatach oraz przedstawieniu muzycznym.
6.       Wyniki castingu ogłoszone zostaną 12 marca (wtorek) o godz. 17 we Wrocławskim Klubie „Anima” oraz na stronie www.klubanima.pl i www.paliwoartystyczne.pl
7.       Podczas castingu dzieci dostaną krótką formę poetycką. Na przygotowanie jej zostanie przeznaczony czas 15 minut. Prezentacja formy poetyckiej może następować w dowolnej interpretacji dziecka.
8.       Casting ma na celu sprawdzenie aktywności na scenie dzieci biorących udział w projekcie.
9.       Wybrane dzieci po pierwszych warsztatach teatralnych otrzymają przydzielone teksty oraz role w przedstawieniu.WARSZTATY


1.       W ramach projektu odbędzie się 10 (dziesięć) warsztatów dwugodzinnych.
2.       Warsztaty scenograficzne oraz rekwizytowe prowadzić będzie malarka i projektantka Anna Jur, a warsztaty dźwiękowe oraz teatralne młoda reżyserka Martyna Majewska.
3.       Podczas każdego warsztatu odbywać będą się próby przedstawienia z udziałem wszystkich dzieci.
4.       Zajęcia zawierać będą podstawy wiedzy o przygotowaniach do przedstawień teatralnych od strony technicznej i merytorycznej.PRZEDSTAWIENIE VISUALNO-POETYCKIE


1.       Premiera przedstawienia visualno-poetyckiego odbędzie się 1 czerwca (sobota) o godz. 15 we Wrocławskim Klubie „Anima”, ul. Pilczycka 47, 54-144 Wrocław.
2.       Dodatkowe dwa przedstawienia odbędą się w kolejne soboty (czyli 8 i 15 czerwca)
3.       Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny, jednak po uprzednim zgłoszeniu.
4.       Przedstawienie oraz warsztaty będą w celach dokumentacji projektu rejestrowane w formie audio oraz publikowane w sieci w celach promocji twórczości wrocławskich dzieci.

1 komentarz:

  1. Zbiorniki na RSM to niezbędne elementy w systemie magazynowania cieczy. Mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym z tworzyw sztucznych, stali nierdzewnej lub żelaza. Ich pojemność może sięgać nawet kilku tysięcy litrów. Zbiorniki na RSM znajdują zastosowanie w wielu branżach, takich jak przemysł chemiczny, spożywczy czy farmaceutyczny.

    OdpowiedzUsuń