Amator na Scenie: BIEDRONKA DARKAzrealizowany: marzec - czerwiec 2012 roku

Projekt „Biedronka Darka” powstał dla dzieci z Wrocławia w wieku 6-12 lat. Celem warsztatów jest przygotowanie dzieci do spektaklu oraz uczestnictwo ich samych w procesie tworzenia scen, kostiumów, scenografii oraz choreografii. Prowadzący warsztaty projektują i kierują dzieci do twórczej pracy, jednak całe przygotowania realizowane są przez uczestników projektu.

„Biedronka Darka” to opowieść o emocjach i ekologii. Mieszkająca na łące   Biedronka jest nieszczęśliwa z faktu, że posiada tylko trzy kropki. Czuje się przez to inna i nieakceptowana. Wyrusza w podróż w poszukiwaniu kropek. Spotyka po drodze różne owady, a nowe przyjaźnie uczą ją wielu ważnych rzeczy.  Dostrzega inne wartości, poznaje nowe poglądy, spotyka się z bolączkami innych mieszkańców łąki.  To obraz wielu zakompleksionych młodych ludzi, którzy pod wpływem presji kolegów popadają w depresje lub nie potrafią skupić się na własnych wartościach i talentach.  Nadeszła wiosna, zbliżają się wakacje. To dobry moment, aby poruszać z dziećmi ważne tematy dotyczące ekologii i naszej przyszłości na ziemi. Do scenariusza wplecione są motywy niszczenia mrowisk czy naturalnego środowiska pszczół. Taka mini dawka świadomości ekologicznej przydałaby się każdemu z nas.

Scenariusz / Warsztaty scenograficzne i kostiumowe: ANNA JUR

Reżyseria / Warsztaty teatralne: MARIUSZ KILJAN

Aranżacja piosenek / Warsztaty muzyczne: DAWID ZAJĄC

PREMIERA: 1 czerwca, godz. 16.00

Wrocławski Klub Anima [ul. Pilczycka 47, Wrocław]
 TRAILER Z PRZYGOTOWAŃ DO SPEKTAKLU MUZYCZNEGO:
FOTORELACJA Z PREMIERY:
Publiczność - Wrocławski Klub Anima
Biedronka Darka i Ślimak Roman

Biedronka Darka i Pszczółka Asia z siostrami

Biedronka Darka z Motylem Julią oraz Mrówką Ewą i jej siostrami

Biedronka Darka i Pająk Leszek

Biedronka Darka i Świerszcze

Trzmiel Jakub i ekipa fitness klubu łąkowego

Biedronka Darka i Ważka Frania

Biedronka Darka i Motyl Julia
FINAŁ
 
RELACJA Z WARSZTATÓW:
Podczas pierwszych warsztatów grupa Biedronki Darki ćwiczyła ogólne ruchy choreograficzne oraz tworzyła scenografię czyli łąkę. Powstały setki kwiatów, które zostały wbite w specjalnie przygotowaną i pomalowaną formę:)
Pierwsze kroki były niełatwe.. Najmłodsi uczestnicy zajęć męczyli się z nauką zwijania kwiatów, jednak po kilku podejściach stworzyli wspaniałe kompozycje!
Kilkoro speców zajmowało się przygotowaniem łodyg, a reszta kolorowych kwiatów. Wszystko powstawało przy dźwiękach piosenek do spektaklu. Jeszcze nikt nie wiedział, jaką rolę będzie grał... Pod koniec zajęć pojawił się Mariusz Kiljan i razem z pomysłodawczynią projektu, Anią Jur, wybrali kto będzie kim w przedstawieniu o Biedronce Darce.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz