poniedziałek, 2 listopada 2015

"SZTUKA ZDROWIA" w Głogowie

28 i 29 października odbyły się w Głogowie pierwsze zajęcia z serii "Sztuka Zdrowia". Uczestnikami były seniorki z sekcji Związku Nauczycielstwa Polskiego. Warsztaty odbyły się w głogowskim MOKu.
"Sztuka Zdrowia" przeprowadzona została przez Annę Jur (część artystyczna), Ulę Ostrowską i Edytę Skorupską (część kulinarno-zdrowotna). 

Na warsztacie artystycznym panie uczyły się sztuki decoupage, wykonując własnoręcznie podkładki pod kubki. Malowały, kleiły, suszyły i każda skończyła zajęcia z kompletem własnych, oryginalnych gadżetów. Następnie słuchały wykładu o zdrowiu i degustowały ciasto z fasoli oraz herbatę z bazylii. W tym czasie dowiedziały się ile przykrych niespodzianek kryją w sobie smaczne z pozoru produkty i jak katastrofalny wpływ mają na zdrowie ich oraz ich bliskich (dzieci, wnuki). Jako finał warsztatu kulinarnego wykonały wielką i zdrową sałatkę, którą wszyscy na koniec zajadali ze smakiem. Do spróbowania przygotowane były również paszteciki z warzyw, chleb z ziaren oraz jaglany, czipsy z jabłek, pesto z pietruszki czy pesto z suszonych pomidorów. Każda z pań przekonała się jak prosto można zamienić niektóre składniki aby potrawa była smaczna i zdrowa.

Poniżej fotorelacja ze SZTUKI ZDROWIA. Serdecznie pozdrawiamy ekipę seniorek oraz MOKu!

DZIEŃ 1 (28 października):
DZIEŃ 2 (29 października):