sobota, 31 października 2015

RĘKI DZIEŁA FEST 4 edycja w Kinie Nowe Horyzonty!
CZWARTA EDYCJA RĘKI DZIEŁA FEST W KINIE NOWE HORYZONTY

Dwa piętra ze stoiskami lokalnych artystów rękodzieła, koncert świąteczny oraz darmowe warsztaty. Na te wszystkie atrakcje Fundacja Paliwo Artystyczne zaprasza od 5 do 13 grudnia do kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu!


Ręki Dzieła Fest to rosnąca z roku na rok impreza skupiona na lokalnym rękodziele. Już po raz czwarty odbędzie się jej pełna edycja, czyli kolorowy kiermasz, wydarzenie artystyczne oraz seria darmowych warsztatów.
Dodatkowe edycje wydarzenia miały miejsce latem w Przejściu Żelaźniczym na Wrocławskim Rynku. „Pod Chmurką”, bo taką nazwę nosi letnia wersja Ręki Dzieła Fest, odbyła się już w tym oraz zeszłym roku i gościła z miesiąca na miesiąc coraz większą liczbę wystawców i zwiedzających. Wiosną oraz zimą impreza tradycyjnie przenosi się do kina Nowe Horyzonty.

Z powodu bardzo dużej ilości chętnych zaprezentowania swoich dzieł artystów, Fundacja i kino postanowiły przygotować aż dwa piętra z kiermaszem. Na parterze znajdować się będą stoiska z dekoracjami, świątecznymi ozdobami, kartkami,  biżuterią, malarstwem, grafiką, ceramiką, dodatkami do domu. Pierwsze piętro będzie strefą mody i szytych dodatków. Organizatorzy starają się zawsze dobierać grono nowych wystawców, tak aby każda edycja Ręki Dzieła Fest była niepowtarzalna.

Kolorowy kiermasz trwać bedzie dwa weekendy, czyli 5 i 6 oraz 12 i 13 grudnia. Pierwszy dzień czwartej edycji udoskonali akustyczny koncert świąteczny zagrany przez znanych wrocławskich muzyków, czyli Macieja Czemplika (gitara) oraz Adriannę Styrcz (wokal). Podczas drugiego dnia atrakcją dla najmłodszych odwiedzających będzie wspólne ubieranie choinki podczas wspólnych warsztatów tworzenia ozdób z filcu. W pierwszy weekend prowadzone będą również zapisy na darmowe warsztaty, które odbędą się od 7 do 11 grudnia, na drugim piętrze kina Nowe Horyzonty.

Ręki Dzieła Fest odbywa się pod patronatem Miasta Wrocław, we współpracy z kinem Nowe Horyzonty.

Szczegółowe informacje, prezentacje artystów oraz ciekawostki związane z tym wyjątkowym świętem rękodzieła we Wrocławiu można śledzić na specjalnym blogu www.rekidziela.bolgspot.com oraz www.facebook.com/rekidziela .

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM RĘKI DZIEŁA FEST:

5-6 grudnia, godz. 12-20 – stoiska wystawiennicze lokalnych artystów rękodzieła  oraz zapisy na darmowe warsztaty /parter i I piętro kina Nowe Horyzonty/

5 grudnia, godz. 12.30-14.30 – świąteczny koncert akustyczny: Maciej Czemplik i Adrianna Styrcz /parter kina Nowe Horyzonty/

7-11 grudnia, godz. 16-19 – darmowe warsztaty*: 
Biżuteria
Karty i Pocztówki
Broszki i Magnesy
Filcowe Dekoracje Świąteczne (dla dzieci)
/drugie piętro kina Nowe Horyzonty/

12-13 grudnia, godz. 12-20 – stoiska wystawiennicze lokalnych artystów rękodzieła  oraz zapisy na darmowe warsztaty /parter i I piętro kina Nowe Horyzonty/

* Bloki warsztatowe codziennie są takie same, uczestnictwo w warsztacie to jedno popołudnie a mnóstwo zabawy i satysfakcji:) Zajęcia odbywać się będą na piętrach kina, w wyznaczonych popołudniowych godzinach (16-19), każdy warsztat trwać będzie ok. 60-120 minut. Warsztaty skierowane są dla dzieci i dorosłych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz