wtorek, 14 lipca 2015

Ręki Dzieła Fest POD CHMURKĄ


Ręki Dzieła Fest przenosi się ponownie na wrocławski Rynek! Kolorowe stoiska wypełnione pięknym rękodziełem pojawią się w ostatnie weekendy lata w Przejściu Żelaźniczym.

W ostatnie weekendy lata, wzdłuż całego Przejścia Żelaźniczego, znajdującego się w samym sercu Rynku, ustawią się wrocławscy artyści tworzący niepowtarzalne dzieła. Biżuteria, zabawki, ubrania, torby, dekoracje, ceramika, malarstwo oraz wiele niespotykanych w sklepach drobiazgów będzie można znaleźć na kolorowych stoiskach artystów. Podczas trzech ostatnich dni każdego letniego miesiąca trwać będzie prawdziwe lokalne święto wrocławskich artystów rękodzieła!

Ręki Dzieła Fest to impreza, którą Fundacja Paliwo Artystyczne regularnie organizuje we współpracy z kinem Nowe Horyzonty. Pełna wersja odbywa się wiosną i zimą na terenie kina. Odbywa się wtedy prezentacja artystów, wystawy, pokazy oraz darmowe warsztaty rękodzieła. Kiermasz w Przejściu Żelaźniczym to letnia wersja imprezy nazwana „Pod Chmurką”, czyli prezentacja większej ilości artystów, tych których można było już zobaczyć w kinie Nowe Horyzonty, jak i tych którzy się dopiero tam pojawią. W tym roku zaprezentuje się ponad 60 twórców!

Zeszłoroczna edycja udowodniła, że przeniesienie imprezy latem na Rynek to strzał w  dziesiątkę. Trafiali tam mieszkańcy, turyści, obcokrajowcy. Zauroczeni aurą kiermaszu wśród kamienic miasta, bardzo chwalili artystyczne przedsięwzięcie. Dlatego Fundacja postanowiła kontynuować organizację „Pod Chmurką”, wierząc że wpisze się na stałe do kulturalnego świata Wrocławia.

Przejście Żelaźnicze, Wrocławski Rynek
26, 27 i 28 czerwca, 24, 25 i 26 lipca i 28, 29 i 30 sierpnia
Godz. 12-20

Organizator: Fundacja Paliwo Artystyczne
www.rekidziela.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz