sobota, 9 kwietnia 2016

MIASTO DUCHÓW- wernisaż wystawy FOTORELACJAWystawa fotografii otworkowych wykonanych przez Grzegorza Sawę – Borysławskiego podczas podróży do ukraińskiej Prypeci będzie dostępna do obejrzenia od 8 do 28 kwietnia na I piętrze Nowe Horyzonty.  Okazją do prezentacji zdjęć jest 30. rocznica katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

Grzegorz Sawa-Borysławski jest wrocławskim artystą, fotografem, muzykiem. Skończył wydział fotograficzny na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Tworzy czynnie od 2005 roku. W dorobku ma już niejedne wystawy indywidualne i zbiorowe  w Polsce i za granicą.

„Miasto Duchów” (ang. "Ghosts of Chernobyl") to fotografie wykonane przez Grzegorza Sawę-Borysławskiego podczas dwóch wypraw do Czarnobyla – w 2014 i 2015 roku.  Unikatowy klimat tych fotografii multiplikuje wrażenia z „miasta duchów” jako mrocznej, zamglonej miejskiej, otwartej przestrzeni – opuszczonej w popłochu w dwa dni po awarii elektrowni atomowej.
Prace dedykowane są również całej społeczności, którą 26 kwietnia 1986 roku dotknęła tragedia w Czarnobylu. Prace powstały w Prypeci oraz całej zamkniętej 30-kilometrowej średnicy "Zonie" – łącznie z terenami samej elektrowni i IV reaktora.

Uroczyste otwarcie wraz z wernisażem odbędzie się 8 kwietnia o godz. 19 na I piętrze kina Nowe Horyzonty. Podczas wernisażu autor zaprezentuje też kolekcję aparatów własnej konstrukcji. Oglądać ją będzie można do 28 kwietnia. Organizatorem wystawy jest Fundacja Paliwo Artystyczne.
Autor zamierza też pokazać zdjęcia za granicą w 2016 i 2017 roku. Zaraz po wrocławskiej premierze, cała kolekcja wyrusza na wystawę do Barcelony.
Wydarzeniu patronuje Miasto Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016. 

Fotorelacja z wernisażu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz