czwartek, 29 marca 2018

SZTUKA ZDROWIA W GŁOGOWIE 2018 - WIOSNA

Głogowska Sztuka Zdrowia w 2018 to trzy edycje warsztatów i wykładów oraz finałowe spotkanie z wystawą podczas Dnia Seniora w listopadzie.
Warsztaty odbywają się dzięki gościnności Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie, przy wsparciu Urzędu Miasta Głogów.
Największą grupą seniorów są panie z sekcji Emerytów i Rencistów przy Związku Nauczycielstwa Polskiego, jednak jesteśmy otwarci i chętnie gościmy seniorów spoza ZNP:) Na wiosenne zajęcia przybyły panie ze wszystkich stron Głogowa!
Tematyką wiosennych zajęć były zioła oraz dekorowanie świeczników, wazoników i słoiczków na zioła. Wykład oraz dyskusja obejmowały podstawowe, jednak zapomniane zioła, które z powodzeniem można stosować na co dzień, aby polepszyć swój stan zdrowia. Wykład o ziołach podzielony był na część spożywczą i kosmetyczną. Każda seniorka dostała w prezencie zestaw przepisów oraz wskazówek zielarskich. Na koniec wykładu smakowały przygotowaną mieszankę/herbatkę "Na Dzień Dobry" oraz częstowały się bananowcem (ciastem na bazie bananów  - bez cukru).
Podczas części artystycznej dekorowano słoiczki, malowano farbami do szkła, naklejano i związywano - powstało mnóstwo pięknych ozdób mieszkania!
Na początku naszych zajęć gościła u nas również telewizja głogowska:)
 
Zapraszamy na fotorelację z pierwszego w tym roku, wiosennego spotkania Sztuka Zdrowia:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz