poniedziałek, 4 czerwca 2018

SZTUKA ZDROWIA W GŁOGOWIE 2018 - LATO

Głogowska Sztuka Zdrowia w 2018 to trzy edycje warsztatów i wykładów oraz finałowe spotkanie z wystawą podczas Dnia Seniora w listopadzie.
Warsztaty odbywają się dzięki gościnności Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie, przy wsparciu Urzędu Miasta Głogów.
Największą grupą seniorów są panie z sekcji Emerytów i Rencistów przy Związku Nauczycielstwa Polskiego, jednak jesteśmy otwarci i chętnie gościmy seniorów spoza ZNP:) Na wiosenne zajęcia przybyły panie ze wszystkich stron Głogowa!

Tematami letniego spotkania było malarstwo ekspresjonistyczne oraz roślinne pasty. 
Ekspresjonizm to sztuka, którą śmiało można potraktować terapeutycznie. Stworzone na zajęciach obrazy były zalążkiem oraz inspiracją do tworzenia własnych prac w zaciszu domowym. Wystarczy kilka farb, blok malarski i pędzle... a wszelkie emocje (szczęście, spokój, złość, smutek, nostalgię) można "przelać" na papier. Oprócz rozmowy, każda z uczestniczek wymalowała swój obecny stan. Prace wyszły przepięknie!
Drugą częścią zajęć dotyczących zdrowia były pomysłowe pasty roślinne. Po wykładzie, jak można uzupełniać zdrowe tłuszcze pochodzące ze słonecznika czy awokado, wszyscy degustowali twarożki roślinne, pesto z natki marchewki czy rukoli, pastę z awokado i nerkowców czy z suszonych pomidorów. Wszystko bardzo smakowało i cieszymy się, że każdy wyszedł z zajęć bogatszy o nową wiedzę i smaki:)

Poniżej prezentujemy fotorelację z zajęć:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz