wtorek, 23 października 2018

SZTUKA ZDROWIA W GŁOGOWIE 2018 - JESIEŃ

Sztuka Zdrowia to projekt skierowany dla seniorów. Łączy sztukę, czyli zajęcia artystyczne oraz zdrowie, czyli wykłady o tym, jak poprawić swój stan zdrowia w sposób naturalny, unikać pułapek jedzenia, sprzątania domu, kosmetyki.
Jesienna edycja odbyła się ponownie w głogowskim MOKu. Tematem przewodnim było "Mięso" - czyli jak wpływa na nasz stan zdrowia nadmierne jedzenie, kwesta moralna zabijania zwierząt i jakości mięsa handlu przemysłowego. Czy można zredukować ilość spożywanego złej jakości mięsa, przynajmniej dwa dni w tygodniu przygotowywać posiłki w pełni roślinne? Można! Do degustacji został przygotowany pasztet ze słonecznika, smalczyk z białej fasoli, pulpety z soczewicy i burgery z buraka i kaszy jaglanej. Każdy uczestnik otrzymał zestaw przepisów, bo wszystkie dania ogromnie smakowały.
Część artystyczna przywołała już powoli ducha świąt. Przygotowana została na miejscu masa solna i Panie lepiły z zaangażowaniem choinkowe aniołki. Powstało mnóstwo wspaniałych prac, jednocześnie podsuwając pomysł jak można udekorować dom na święta Bożego Narodzenia.

Nasze grono uczestniczek rozrasta się i tym razem gościły Seniorki z Sekcji Emerytów i Rencistów przy Związku Nauczycielstwa Polskiego, z Uniwersytety Trzeciego Wieku, z Domu Dziennego Pobytu, z Klubu Seniora MCK Mayday, z Klubu Seniora "Dom nad Strumykiem".
Dziękujemy za przybycie wspaniałym Uczestniczkom!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz