piątek, 9 kwietnia 2021

SZTUKA ZDROWIA 2021 cz.1

 Pierwsze spotkanie w 2021 odbyło się pod hasłem Ważnych Witamin i Malarstwa Emocjonalnego.

Zajęcia rozpoczęła seria ćwiczeń rozgrzewających. Seniorki uczyły się jak prosto rozgrzać mięśnie rano, aby były przygotowane do działania i ruszania się.

Wykład o witaminach to temat skierowany pod kątem wieku senioralnego. Witaminy to substancje, które odgrywają ogromną rolę w organizmie człowieka, dlatego ważne, aby utrzymywać ich balans przez całe życie. Wiele osób jednak bagatelizuje tę kwestię, co staje się jednym z czynników wystąpienia pewnych schorzeń i dolegliwości. Wiek dojrzały to czas szczególny, gdy ciało zaczyna odmawiać posłuszeństwa i szybciej zapada na choroby. Dlatego właśnie suplementacja witamin u seniorów jest tak ważna. To pozwoli na zachowanie dobrego zdrowia, samopoczucia oraz kondycji fizycznej.

Na zajęciach odbyła się analiza, jak dużo schorzeń jest wynikiem braku właściwych witamin dla seniora, czyli witaminy C, A, E, grupy B czy też wzbogacaniu diety w luteinę, błonnik, wapń, magnez czy żelazo i skąd je sprawnie czerpać.

Jako poczęstunek przygotowany został krem buraczany, kanapki z avokado, szejk (jarmuż, pomarańcza, żurawina, siemie lniane), pudding jaglany z owocami i jogurtem.

Druga część artystyczna przebiegła malarsko. Seniorki tym razem tworzyły prace intuicyjne, skupiając się na swoich emocjach. To pewna forma malarstwa terapeutycznego, gdzie nie gra roli forma czy temat, a wydobycie z wnętrza emocji za pomocą koloru. Prace wykonywane były gąbeczkami.

 Oto nasza fotorelacja z zajęć nr. 1: 


 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz