czwartek, 26 lipca 2018

KOLEKTYW POKOLENIE - Tydzień Rzeźby: Dzień 3 "Gliniane Krasnale" / Dzień 4 "Totem Rodzinny" / Dzień 5 "Pokój"

Wakacyjny projekt "Kolektyw Pokolenie" to artystyczna oferta naszej Fundacji dla dzieci z opiekunami. Odbywa się pod patronatem miasta Wrocław, we współpracy z Barbarą - Strefą Kultury Wrocław.

Dzień 3
GLINIANE KRASNALE
Glina od zarania dziejów służy do wyrobu ceramiki. Może być również fantastycznym materiałem dla dzieci do zabawy i tworzenia wszelkich form. Lepienie to wspaniałe zajęcie sensoryczne dla dzieci. Pobudza mózg, sprawia dużo radości i dumy z wykonanych dzieł. 
Wrocław słynie między innymi z Krasnali, które można znaleźć w wielu zakątkach miasta. Zadaniem tego dnia było ulepienie własnego Krasnala oraz nadanie mu imienia.


Dzień 4
TOTEM RODZINNY
Tematem czwartkowym były totemy, czyli rzeźby-herby, które miały zawierać symbole czy dekoracje lubiane przez rodzinę. Na rulonie wykonanym ze sztywnej kartki i sklejonej od tyły, naklejane były przeróżne formy wykonane z kolorowego papieru, bibuły, bibelotów, piórek etc.


Dzień 5
POKÓJ
Miniaturki pokoju/domku były tematem ostatniego dnia projektu Kolektyw Pokolenie. Duże kartoniki oraz niezliczona ilość ścinków tkanin, małe kartoniczki to dodatki, którymi można było stworzyć piękny pokój, w którym można bawić się w dom:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz