wtorek, 24 lipca 2018

KOLEKTYW POKOLENIE - Tydzień Rzeźby: Dzień 1 "Planety" / Dzień 2 "Masa porcelanowa"

Wakacyjny projekt "Kolektyw Pokolenie" to artystyczna oferta naszej Fundacji dla dzieci z opiekunami. Odbywa się pod patronatem miasta Wrocław, we współpracy z Barbarą - Strefą Kultury Wrocław.
Dzień 1
PLANETY
Każdy może stworzyć własny kosmos w domu! Wystarczy stara gazeta, taśma klejąca i kolorowe papiery, bibuła czy cekiny. Z gazety wykonana została kula, a w środku przyklejony taśmą sznurek (aby można było zawiesić planetę w oknie, nad łóżkiem lub gdziekolwiek sobie wymarzymy). Następnie kula zawinięta była taśmą, aby nabrać kulistej formy. Na wierzchu, dwustronną taśmą, przyklejane były kuleczki z bibuły, kolorowe karteczki i cekiny. Każdy mógł nadać swoją własną nazwę planecie.

Dzień 2
MASA PORCELANOWA
Masa, z której można wykonać piękną płaskorzeźbę. Składniki są proste i jest ich niewiele: mąka ziemniaczana, klej wikol (w tych samych proporcjach), szczypta sody oczyszczonej i kapkę oliwy. Nasza warsztatowa masa została wzbogacona o mąkę pszenną z wodą, aby było jej więcej, jednak jeśli chcemy idealnie białą porcelanową masę to trzeba ograniczyć się do składników podstawowych. Płaskorzeźba, po wyschnięciu (naturalnym - piec nie ma konieczności) może być pomalowana farbkami.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz