czwartek, 7 lipca 2016

RĘKODZIELNICY czyli "Rękodzieło i jego Twórcy we Wrocławiu"RĘKODZIELNICY

Zabawki, ubrania, biżuteria, torby, ozdoby ciała, meble, przedmioty użytkowe… Od wieków tworzone ręcznie. W czasach, kiedy świat zalewa produkcja masowa, pojawiają się pasjonaci dawnych sztuk rzemieślniczych: szycia, szydełkowania, rzeźbienia, klejenia czy malowania. Są to artyści, którzy traktują rękodzieło jako hobby lub stałą pracę. Każdy z nich tworzy unikaty, pojedyncze egzemplarze, jedyne w swoim rodzaju.

Fundacja Paliwo Artystyczne od kilku lat organizuje imprezę mającą na celu promocję i prezentację jak największej liczby lokalnych artystów, czyli Ręki Dzieła Fest. Święto rękodzielników odbywa się corocznie latem w Przejściu Żelaźniczym na Wrocławskim Rynku. Pojawia się tam około 100 wystawców, a spokojna uliczka zamienia się na kilka dni w miesiącu w pasaż sztuki. Odwiedzają ją setki mieszkańców miasta i turystów. Każdy ma możliwość znaleźć unikatową pamiątkę, prezent lub zamówić bezpośrednio u twórcy coś indywidualnego. Zimą i wiosną Ręki Dzieła Fest przenosi się do kina Nowe Horyzonty. Tam realizowane są pełne edycje, z kiermaszem, darmowymi warsztatami rękodzieła oraz wydarzeniem artystycznym.
Rękodzielników można spotkać również na innych imprezach wrocławskich. Są to głównie targi designu, mody czy jarmarki miejskie.

Zdjęcia pokazują zaledwie garstkę wyjątkowych artystów, związanych z Wrocławiem i Ręki Dzieła Fest od początku. Każdy opowiada nam swoją historię, gdzie w większości sztuki rękodzielnicze pojawiły się w ich życiu z pasji.
Wystawa powstała w ramach Święta Wrocławia pod patronatem Miasta Wrocław.

Poniżej prezentujemy fotografie wystawiennicze naszych artystów. Zdjęcia wykonała wspaniała wrocławska fotografka: Maura Ładosz.

Opowieści artystów można przeczytać w albumie na naszym fanpage: PALIWO ARTYSTYCZNE (kliknij)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz