czwartek, 7 lipca 2016

KOLEKTYW POKOLENIEKOLEKTYW POKOLENIE to najnowszy projekt Fundacji Paliwo Artystyczne oraz Infopunktu ESK Barbara dla seniorów z wnuczkami. Przez całe wakacje, raz w tygodniu, odbywać się będą darmowe warsztaty międzypokoleniowe.Wspólnie spędzony czas na zabawie i nauce to jedno z najcenniejszych wspomnień. Tworzenie scenografii i kostiumów do ulubionych baśni, pichcenie zdrowych słodkości oraz pisanie i rysowanie ilustracji do sagi rodzinnej – tak w skrócie wygląda oferta kreatywnych zajęć dla dzieci z babciami czy dziadkami. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu w Barbarze, kulturalnej kawiarni i infopunkcie Europejskiej Stolicy Kultury. Zajęcia prowadzą dwie doświadczone animatorki Anna Jur i Martyna Stec. Wstęp jest darmowy, jednak obowiązują zapisy, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

Terminy warsztatów /godz. 11-13/ :
13 lipca „Bajkowe Sceny”
19 lipca „Słodkości”
27 lipca „Saga Rodzinna”
2 sierpnia „Słodkości”
9 sierpnia „Bajkowe Sceny”
16 sierpnia „Słodkości”
23 sierpnia ”Bajkowe Sceny”
31 sierpnia „Saga Rodzinna”

Zapisy odbywają się w Infopunkcie BARBARA, Świdnicka 8c, Wrocław lub mejlowo: paliwo.artystyczne@gmail.com

OPISY ZAJĘĆ:

Warsztaty „Kolektyw Pokolenie – Bajkowe Sceny”
Wspólna zabawa artystyczno-kreatywna dla babć z wnuczkami. Podczas zajęć dzieci tworzą bajkowe scenografie, a babcie realizują projekty kostiumowe. Podczas finału wszystkie pary zdobędą pamiątkowe zdjęcie z Baśniowych Krain.

Warsztaty „Kolektyw Pokolenie – Słodkości”
Zajęcia edukacyjno-kulinarne dla babć z wnuczkami. Czy łakocie mogą być zdrowe? Czym karmić młodych łasuchów? Czy tworzenie słodkości może być zabawne? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdą babcie podczas spotkania, a dzieci w tym czasie zajmować się będą plastycznym tworzeniem pięknej zastawy do podawania słodyczy. Na koniec zajęć wykonają wspólnie z babciami słodkie przekąski.

Warsztaty „Kolektyw Pokolenie – Saga Rodzinna”
Zajęcia plastyczno-rozwojowe dla babć z wnuczkami, na których wspólnie wykonają najpiękniejszą pamiątkę rodzinną – książkę z opowieściami oraz ilustracjami. Wspaniała zabawa i wspólnie spędzony czas dwóch pokoleń! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz