poniedziałek, 6 czerwca 2022

KAMERALNE KONCERTY NA RYNKU W RAMACH ŚWIĘTA WROCŁAWIA

Drugi nasz tegoroczny projekt z okazji Święta Wrocławia to sześć dni koncertowych z perełkami sceny muzycznej naszego miasta.

Miejsce: Plaża Jarmarku Świętojańskiego przy Pręgierzu, Rynek Wrocławski, godz. 19


 Rozpiska oraz parę słów o naszych wspaniałych muzykach:

 

15 czerwca: ALICJA JANOSZ

Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Na scenie zadebiutowała już w dzieciństwie, wygrywając wiele festiwali w kraju i za granicą. Jako 14 latka występowała na deskach teatru muzycznego Roma w Warszawie, grając jedną z głównych ról w musicalu „Piotruś Pan“. Mając 15 lat wygrała „Szansę na Sukces”, a w wieku 17 lat została zwyciężczynią pierwszej edycji popularnego talent-show pt. „Idol”.
Tuż po nim wytwórnia BMG wydała jej debiutancką płytę - „Ala Janosz”. Jej kolejne albumy to „Vintage”i „Retronowa” oraz najnowszy krążek „Alicja Janosz Dzieciom“ którym Alicja wróciła na listę sprzedażową OLIS i podbiła sercu wielu dzieci i rodziców. Misją tego projektu jest dawanie dzieciom radości dzięki wartościowej muzyce oraz propagowanie rodzicielstwa bliskości. Alicja nagrała także dwie piosenki do filmów Disney’a - „ Księga Dżungli 2“ oraz „Dzwoneczek i Uczynne Wróżki“. Od lat, jako chórzystka współpracuje z zespołem HooDoo Band, którego debiutancki album zyskał status Złotej Płyty oraz nominację do Fryderyka. Najnowszy, solowy singiel Alicji to piosenka „Puść“, stanowiąca zapowiedź jej kolejnej, autorskiej płyty, która ukaże się już niebawem.

16 czerwca: MICHAŁ BOBER

Michał Bober - wokalista, uczestnik odcinków finałowych 11. edycji The Voice of Poland 2020, ćwierćfinalista 2. edycji X Factor wraz z zespołem Soul City. Zdobywca I wyróżnienia w kategorii SuperJedynek "SuperDebiut" podczas 52. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Od 2001 roku członek Opole Gospel Choir. Swój muzyczny warsztat szkolił podczas ogólnopolskich warsztatów wokalnych oraz jako wolny słuchacz na Wyższej Państwowej Szkole Estradowo-Jazzowej w Moskwie. Koncertował w Hiszpanii, we Włoszech, w Niemczech, na Ukrainie, w Rosji i na Łotwie.

Reprezentował Polskę wraz z Moniką Wiśniowską-Basel na festiwalu "New Wave" - największym rosyjskim festiwalu młodych talentów w Jurmali. Zdobywca Nagrody Publiczności w konkursie na interpretację piosenek Jonasza Kofty "Pejzaż bez Ciebie" w Bydgoszczy.

Podczas ostatniej, 11. edycji The Voice of Poland doszedł do odcinków finałowych - najpierw w drużynie Urszuli Dudziak, następnie w drużynie Tomsona i Barona. W programie często porównywano jego głos do Andrzeja Zauchy i Zbigniewa Wodeckiego.

Obecnie pracuje nad autorskim materiałem.

Od lutego 2021 roku współprowadzący audycję w Radio RAM "Nie - Tylko Jazzem" z Piotrem Karwatem.

 

17 czerwca: BARTEK DERYŁO

Wokalista, autor tekstów i kompozytor, jeden z najciekawszych głosów młodego pokolenia. Został półfinalistą X edycji programu The Voice Of Poland. Bartek zdobył tam serca publiczności i trenerów, a Tomson i Baron zaprosili go do udziału w koncercie promującym najnowszą płytę Afromental. Także Kamil Bednarek docenił jego talent proponując udział we wspólnym koncercie, a współpraca między nimi zaowocowała nagraniem wspólnego singla pt. KOMPAS.

Na debiutanckim albumie zatytułowanym LATAWCE można usłyszeć również Margaret, które wspólnie z Bartkiem nagrała przepiękną, pełną emocji piosenkę pt. ZIMA.

22 czerwca: NATALIA SZCZYPUŁA

Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, vocal coach. Finalistka The Voice of Poland w 2020 r., zwyciężczyni Ladies' Jazz Festival Gdynia 2021.
W styczniu tego roku otrzymała tytuł "Wokalistki Roku 2021" w wyniku głosowania internautów na portalu Muzykoholicy.pl.
To wokalistka soulowa, popowa, jazzowa. W swojej muzyce łączy ze sobą różnorodne style, wzbogacając je sporą dawką popowej lekkości. To utwory po polsku i po angielsku, zakorzenione w soulowej estetyce, ale jednocześnie bardzo różnorodne, trafiające do szerokiego grona słuchaczy.
Usłyszeć ją można także na muzycznych festiwalach w całej Polsce: Vertigo Summer Jazz Festival, Vertigo Summer Blues Festival, Craft Open Wrocław, Sącz Jazz Festival, czy wspomniany wcześniej Ladies Jazz Festival Gdynia.
Koncertuje również za granicą, np. w londyńskich klubach (Amersham Arms, The Cube, itd.), w 2019r. koncertowała w Chinach w ramach „Polish Games – Creative Poland: The Concert”, gdzie u boku Natalii Grosiak (Mikromusic) wykonała utwory z polskich gier komputerowych.
Doszła do odcinków finałowych ostatniej edycji The Voice of Poland.

23 czerwca: OLA TUROŃ

Wokalistka i songwriterka. 

Autorskie piosenki artystki to połączenie electropopu okraszone brzmieniem akustycznych instrumentów z tekstami w języku polskim. Jej elektryzująca barwa głosu doskonale wpisuje się w klimat energicznych brzmień. Aktualnie pracuje nad swoją debiutancką Ep-ką która ukaże się pod koniec tego roku, a kolejny na singiel ukaże się pod koniec czerwca. 

W 2015 roku dała się poznać publiczności jako uczestniczka VI edycji The Voice of Poland. Tuż po programie wyszedł jej debiutancki singiel „Smartfon”. Laureatka wielu ogólnopolskich nagród, charyzmatyczna oraz kompletna artystka z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Użyczyła swojego głosu m.in w filmie „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Pareja oraz w znanych czołówkach programów stacji TVN.W 2020 roku otrzymała nagrodę z rąk prezydenta Wrocławia „30 kreatywnych Wrocławia” w kategorii Kultura/Sztuka/Design. 

Występowała na festiwalach muzycznych m.in. Slot art festiwal, Vertigo Summer Jazz Festiwal, Wroclove Online Festiwal. Jej piosenki można usłyszeć na antenie Radia Ram, Radia Wrocław, Wrocław Kultura, Radia Luz oraz Radio Opole.

 

24 czerwca: ANIA KŁYS

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jest przedstawicielką alternatywnego popu, z którym od dawna eksperymentuje. W 2011 roku Ania wzięła udział w pierwszej edycji programu X-factor, zaś w 2015 roku Ania wzięła udział w programie The Voice of Polnd. Niedawno ukazała się Jej debiutancka płyta „KŁYS01”. Obecnie skupia się nad pracą nad nowym materiałem, prowadzeniem zajęć i wychowaniem dzieci.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz