poniedziałek, 10 czerwca 2019

WYSTAWA: MALARZE WROCŁAWIA

Wystawa w ramach Święta Wrocławia 2019
Miejsce: ulica Świdnicka
Wystawa prezentuje 15 malarzy młodego pokolenia. Każdy z nich opowiada swoją historię. Mieszkają i tworzą w naszym mieście. Ta wybrana grupa pokazuje, że przygodę ze sztuką można zacząć na jakimkolwiek etapie życia. Dla jednych jest to sposób na życie, dla innych pasja. Wybór malarzy nie był prosty. We Wrocławiu jest jeszcze wielu, których nie udało się pomieścić na tej wystawie, a również na to zasługują.
Artyści, których przedstawiamy, reprezentują różne style malarskie, wrażliwość, sposób komentowania świata plastycznymi środkami wyrazu. Zapraszamy do poznania tych wyjątkowych postaci.
Ekspozycja powstała z okazji Święta Wrocławia. Organizowana jest  przez Fundację Paliwo Artystyczne, pod patronatem Miasta Wrocław. Jak co roku, prezentuje artystów naszego miasta. Poprzednie ekspozycje to Rękodzielnicy, Wokalistki Wrocławia i Projektanci Mody.


Zdjęcia wykonał: Tomek Piech
Fotograf FujiFilm Polska, reżyser, scenarzysta. Obrazem w pojęciu filmowym i fotograficznym zajmuje się od ponad dwudziestu lat. Ukończył Wrocławską Szkołę Filmową, gdzie debiutował filmem „Ostatnia stacja”, za który otrzymał nagrody w Polsce i za granicą. Jego zdjęcia były publikowane w The Guardian Magazin, Gazeta Wyborcza, Magazyn Sukces, Ell Magazin. Poza filmem i fotografią lubi podróżować. Organizuje wyprawy fotograficzne na Islandię i Bałkany.
  
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz