wtorek, 19 lipca 2016

KOLEKTYW POKOLENIE - fotorelacja 19 lipca "SŁODKOŚCI"

Dzisiejszy dzień spędziliśmy pod hasłem zdrowych słodyczy. W trakcie, kiedy dzieci tworzyły kolorowe talerze, babcie i dziadkowie słuchali wykładu o szkodliwości rafinowanego cukru. Dowiedzieli się, w jaki sposób nieświadomie mogą szkodzić swoim wnuczkom karmiąc je ogromną ilością ukrytego w każdym przetworzonym produkcie spożywczym cukrem, w jaki sposób on działa na nasz organizm oraz jak go zastępować. Oczywiście najlepiej tworząc własne słodycze z wnuczkami!
W drugiej części warsztatu odbyła się degustacja batoników owsianych z bakaliami oraz czekoladowych, a następnie wspólnie utworzono mnóstwo słodkich kulek z kaszy jaglanej oraz czekoladowy krem-pudding. Każdy zatem znalazł coś pysznego dla siebie, a dzieci wyszły z kolorowymi talerzykami pełnymi zdrowych łakoci. 
Warsztat "Słodkości" powtórzony zostanie jeszcze 2 i 16 sierpnia. Za tydzień spotykamy się na warsztacie pt. "Saga Rodzinna"  i będziemy tworzyć piękne pamiątki rodzinne oraz bawić się w międzypokoleniowe zabawy:) Zapraszamy!




















 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz